Seregel
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Szczątki pradawnej krainy
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Brzozowe Niziny

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Seregel
Założyciel
Seregel


Liczba postów : 66
Join date : 21/09/2013

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptyNie Wrz 29, 2013 11:08 am

Las, który porasta niziny niemal wchodzi do morza. Królują tu brzozy, czasem można jednak natknąć się na inne drzewo liściaste. Miejsca tego nie ominęła zaraza, nie powinien cię więc zdziwić widok walających się tu i ówdzie kości najróżniejszych zwierząt.

Zwierzyna:  
35% - sarna (max. w. 1,5);
10% - lis (max. w. 1);
20% - zając (max. w. 0,5);
25% - gryzonie (max. w. 0,25);
Powrót do góry Go down
https://seregel.forumpl.net
Shadow Death
Samotnik



Liczba postów : 27
Join date : 05/12/2013

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptyCzw Lut 06, 2014 7:10 pm

Był pochmurny, mroźny dzień. Olbrzymi czarny basior wybrał się na polowanie, przy okazji zwiedzając okolicę. Poprzedniej nocy poznał dwa nowe wilki i zastanawiał się czy uda mu się jeszcze jakieś napotkać na swojej drodze. Szedł przez brzozowy las rozglądając się wokół czujnie i wdychając lodowate powietrze w nozdrza, pozostawiając na śniegu odciski swoich łap.
Powrót do góry Go down
Lantia
Podrostek
Lantia


Liczba postów : 67
Join date : 24/09/2013
Age : 25
Skąd : NT

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptySob Lut 15, 2014 8:14 pm

Szła razem z wiatrem. Wiedziała dobrze, że każde zwierzę, które jest na tyle ogarnięte by rozpoznać wilczą woń, zwiewa teraz w podskokach. To właśnie kły jej pobratymców rządziły w tej krainie. Nie było istoty, która mogłaby się im przeciwstawić. W głębi duszy napajała się tym uczuciem... Aż nieoczekiwanie ujrzała przed sobą czarną sylwetkę. Początkowo myślała, że to Rachel, która wybrała się na spacerek, jednak szybko przekonała się, że nie ma racji. I co tu począć w takiej sytuacji?
Basior musiał poczuć ją już z daleka. Ukrywanie się było bezsensowne, podeszła więc do nieznajomego najspokojniej w świecie, jakby cały czas było to jej głównym celem.
- Witaj - rzekła na powitanie, zatrzymując się w wystarczającej odległości, by nie naruszyć przestrzeni osobistej ciemnego samca.
Powrót do góry Go down
Shadow Death
Samotnik



Liczba postów : 27
Join date : 05/12/2013

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptySob Lut 15, 2014 8:21 pm

Basior przystanął widząc przed sobą nieznaną waderę, która wyłoniła się zza chropowatych białych konarów brzóz.
- Ano witam. Czyżby kolejny samotnik szukający swego miejsca na świecie odwiedził te strony? - zapytał z zaciekawieniem lustrując nowo przybyłą wzrokiem.
Powrót do góry Go down
Lantia
Podrostek
Lantia


Liczba postów : 67
Join date : 24/09/2013
Age : 25
Skąd : NT

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptySob Lut 15, 2014 8:54 pm

Skrzywiła lekko pysk. Czy ta przybłęda uważa mnie za kogoś takiego jak on? Basior wydawał jej się znajomy... Ten zapach... No tak. To typek, który rozmawiał z Rachel na cmentarzu. Przypomniał jej się Jahimees i wraz z wypuszczanym powietrzem wypłynął z jej płuc cichy i słaby jęk. Łypnęła podejrzliwie na czarny łep samca, gdy ten dokonywał dokładnych oględzin jej wyglądu.
- Bynajmniej - Odpowiedziała po chwili namysłu. - Urodziłam się tu. I znam swoje miejsce.
Odpowiedziała może nieco zbyt zimno, jednak mało się tym przejęła. Kolory basiora przypomniały jej dawne stado, Mrocznych. Czerń i czerwień. Wilki tego typu zwykle nie były zbyt przyjacielskie. Kto wie, czego można się po takim spodziewać? Tak, czy owak, warto mieć zbroję... Tylko czy ujawnienie jej zbyt wcześnie nie będzie głupotą?
- Za to ty jesteś tu nowy - stwierdziła. - Rzadko spotyka się tu samotników po przejściu zarazy... - Spojrzała znacząco na wystający częściowo spod śniegu szkielet jelenia i nie odwracając wzroku kontynuowała wypowiedź. - Rachel ucieszyła się na twój widok?


Ostatnio zmieniony przez Lantia dnia Sro Lut 19, 2014 3:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Shadow Death
Samotnik



Liczba postów : 27
Join date : 05/12/2013

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptyPon Lut 17, 2014 8:40 pm

-Rozumiem. Tak, słyszałem od Rachel, że wielu was tu wyginęło. Dlaczego miałaby się nie ucieszyć? Zdaję sobie z tego sprawę, że jestem tu obcy, jednakże trzeba przyznać, że Rachel jest naprawdę gościnna. Należałaś do jej stada?-zapytal bacznie przypatrując się waderze.
Powrót do góry Go down
Lantia
Podrostek
Lantia


Liczba postów : 67
Join date : 24/09/2013
Age : 25
Skąd : NT

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptySro Lut 19, 2014 3:52 pm

W milczeniu wysłuchała dość chaotycznego ciągu słów wypływających z jadaczki samca. Zamrugała gdy czarny przestał mówić. Wyglądało to jakby otrząsnęła się z niechcianych myśli, co mogło sugerować iż nie przykładała zbyt wielkiej wagi do odpowiedzi basiora. A od czego masz nos, węgielku? - skomentowała w myślach ostatnie pytanie wilka, czyli to zadane gdy wychodziła z obłoków.
- Należałam i należę. - Zmrużyła srebrne ślepia. - Jestem jej córką.
Sza, głupia! Nie mów za dużo bo jeszcze cię zje. Zaśmiała się w duchu, co można było odczytać po wyrazie jej pyska. Napotkany samotnik chyba jednak nie był niebezpieczny.
Powrót do góry Go down
Shadow Death
Samotnik



Liczba postów : 27
Join date : 05/12/2013

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptySro Lut 19, 2014 6:51 pm

-Doprawdy?-zapytał zaskoczony ściągając brwi.-Nic mi o Tobie nie wspominała, ale mniejsza z tym. Znasz jakieś miejsce gdzie można wrzucić coś na ząb? Bo tu chyba raczej niczego nie znajdę.-zauważył rozejrzawszy się wymownie wokoło.
Powrót do góry Go down
Lantia
Podrostek
Lantia


Liczba postów : 67
Join date : 24/09/2013
Age : 25
Skąd : NT

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptyPią Lut 28, 2014 9:35 am

Nie musiała... Machnęła od niechcenia ogonem.
- Ja bym znalazła. - Odpowiedziała z pogardą. - Ale znam miejsce, gdzie nawet takie patałachy jak ty mogą na coś natrafić.
Wstała, otrzepała się by pozbyć się z futra drobinek mokrego śniegu, po czym ruszyła na południe. Paliła ją myśl, że znów będzie musiała przekroczyć rzekę. Co mnie naszło, że zachciało mi się odwiedzić akurat Brzozowe Niziny? Skrzywiła się boleśnie, gdy basior nie mógł już tego zobaczyć. Taka wycieczka zajmie mi cały dzień... Do kotliny i z powrotem.
Obejrzała się by sprawdzić, czy czarny nieznajomy za nią idzie.
- Rusz się, to dość daleko.
(z/t)
Ciąg dalszy TUTAJ.
Powrót do góry Go down
Shadow Death
Samotnik



Liczba postów : 27
Join date : 05/12/2013

Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny EmptyPon Mar 10, 2014 5:58 pm

Ruszył za wilczycą i wraz z nią opuścił brzozowy zagajnik.

z/t
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Brzozowe Niziny Empty
PisanieTemat: Re: Brzozowe Niziny   Brzozowe Niziny Empty

Powrót do góry Go down
 
Brzozowe Niziny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Seregel :: KRAINA :: Czarna Rzeka-
Skocz do: